POJEMNIKI NA POPIÓŁ

Pojemnik SM 110 litrów stalowy ocynkowany z wytłoczonym napisem POPIÓŁ.

Pojemnik na odpady komunalne o pojemności 110 litrów. Wykonany z blachy stalowej ocynkowanej z przetłoczeniami co przy niedużej masie pojemnika zapewnia mu odpowiednią sztywność i wytrzymałość. Dostosowany do rozładunku samochodami wyposażonymi w podnośniki zaczepowe (tradycyjne śmieciarki).

Dane techniczne:

-symbol pojemnika: PU012/B (lub PU012/K – z kółkami)

-pojemność pojemnika: 110 l

-wysokość pojemnika: 95-100 cm

-średnia dna: 39 cm

-średnica pojemnika u góry: 50 cm

-waga: ok. 15 kg

Uchwyty pojemnika oraz klapy są zaokrąglone i odpowiednio wyprofilowane dla zapewnienia wygodnej i bezpiecznej obsługi, a specjalnie przygotowane przetłoczenia i wzmacniające pierścienie usztywniają pojemnik.

Całość łączona jest w trwały sposób za pomocą metody walcowania. Warto też dodać, iż dno tego typu pojemników nie ma kontaktu z podłożem.

Pojemnik ten oczywiście nadaje się do gromadzenia zarówno zimnego jak i gorącego popiołu, Jest on odporny na temperaturę popiołu oraz  łatwy do okresowego czyszczenia.

Coraz więcej samorządów nakazuje swoim mieszkańcom stosowanie do usuwania popiołu wydzielonego pojemnika  z określeniem, że jest na popiół. Pojemnik taki może być stalowy ocynkowany  lub jeśli będzie kolorowy to powinien być w kolorze szarym. Dążenia do wysegregowania popiołów z odpadów mieszanych i niesegregowanych wynikają z uciążliwości jaką stanowi ten odpad podczas technologii rozdziału śmieci i odpadów zmieszanych na frakcje.

Pamiętajmy też że odbiorcy odpadów apelują by nie zalewać wodą popiołu ponieważ w  takiej formie ten odpad jest jeszcze bardziej  kłopotliwy.

Nasz pojemnik oferujemy w dwóch wersjach: pierwsza to pojemnik zwykły o symbolu PU012/B zaś druga to pojemnik do wysypywania popiołu wyposażony w kółka,  ten ma oznaczenie PU012/K. Kółka w jakie jest wyposażony kosz na popiół są wykonane z gumy o dużej wytrzymałości, są trwałe i pozwalają jednej osobie na łatwe przemieszczanie pojemnika nawet z pełną zawartością popiołu.

Aktualną cenę pojemnika na popiół znajdziesz w naszym sklepie


 W naszej ofercie posiadamy także pojemniki o tej samej konstrukcji, ale bez tłoczonego napisu Popiół. Fotografie takiego wykonania pojemników znajdują się poniżej.